Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora

www.sppk.sk

VITAJTE NA STRÁNKACH SPPK!

Pravidelne nové informácie.

Odber správ e-mailom
alebo cez kanál RSS

››› Viac informácií

SPPKSPPK
Baktéria E.coli

Prehľad zahraničných správ 8.6.2011

Prehľad zahraničných správ 8.6.2011

Výzva k väčšej spolupráci Nemecka.

Pri hľadaní zdroja nebezpečnej baktérie E. coli existujú vždy prekážky.
„Musíme sa spoľahnúť na skúsenosti a odborné znalosti z celej Európy a dokonca aj mimo Európy," povedal John Dalli (eurokomisár EÚ) pre noviny Die Welt v stredu 8.6.2011. "Zdôrazňujem, ako je dôležité, že musíme úzko spolupracovať a zdieľať naše know-how k zastaveniu vypuknutia nákazy čo najrýchlejšie."
Vzhľadom k tomu, odborné kruhy očakávajú, že Nemecko môže prizvať odborníkov z USA a Japonska pri hľadaní zdrojom vírusu. Kritika sa vznáša na prílišnú sústredenosť výskumu na určité druhy zeleniny.

Odborníci žiadajú Nemeckú vládnu ku koordinácii

Inštitútu Maxa Plancka pre biológiu a infekcie vyzval k vládnej koordinácii pre ochranu verejnosti pred rizikom infekcie a pre krízové riadenie v prípade nebezpečných patogénov. Zástupca spolkovej vlády by mali zlepšiť spoluprácu medzi ministerstvami zdravotníctva, poľnohospodárstvo a ochranu spotrebiteľa, uviedol, že biológ a riaditeľ Ústavu, Stefan Kaufmann,.
"Globálne, chudoba podporuje vznik a šírenie chorôb.“ Preto by malo byť prizvané aj ministerstvo zahraničných vecí.
Inštitút Roberta Kocha, na čele s Reinhardom Burgerom, odmieta obvinenia, že ústav zapojil príliš málo personálu do akcie, ale priznáva, že niekedy nebol dosť rýchly. "Mali sme urobiť niektoré veci rýchlejšie transparentnejšie, ale udalosti na seba rýchlo nastupovali a všetci zamestnanci nemohli robiť všetko naraz.
 


« späť

Financovanie