Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora

www.sppk.sk

VITAJTE NA STRÁNKACH SPPK!

Pravidelne nové informácie.

Odber správ e-mailom
alebo cez kanál RSS

››› Viac informácií

SPPKSPPK
Baktéria E.coli

Prehľad zahraničných správ 9.6.2011

E. coli baktéria na klíčkoch červenej repy (cvikly) aj v Holandsku

Den Haag (dpa) - V Holandsku bola objavená baktéria E. coli na klíčkoch červenej repy. Nejde tu však o nebezpečný typ, ktorý spustil vlnu infekcie v Nemecku povedalo ministerstvo zdravotníctva v Haagu. Napriek tomu minister Edith Schippers nariadil, aby bola zelenina z postihnutej poľnohospodárskej oblasti stiahnutá z trhu. Aj v Nemecku boli tieto baktérie E. coli nájdené na klíčkoch cvikly pochádzajúce z Holandsku. O akého výrobcu ide, nebolo ministerstvom oznámené.

Zdroj: http://www.maerkischeallgemeine.de/cms/beitrag/12103488/63589/EHEC-Bakterien-auf-Rote-Bete-Sprossen-in-Holland.html, 9.6.2011


Európsky komisár pre zdravie varuje pred panikou kvôli EHEC

Európsky komisár pre zdravie Dalli varoval pred panikou na ochorenia črevnej baktérie E. coli. Riziko je obmedzené, regionálne koncentrované v severnom Nemecku, povedal. Preto by nemal byť zbytočne rozširovaný strach a panika. E. coli nie je hrozbou pre všetkých spotrebiteľov v Európe. Minister poľnohospodárstva Dolného Saska, Lindemann, bránil jeho varovanie pred konzumáciou klíčkov z farmy v okrese Uelzen. Podozrenie na producenta v Bienenbütteli rástlo viac a viac, aj keď ešte nebolo potvrdené bakteriálne nakazenie. Zo 40 odobratých vzoriek boli študované 32 bez známok E. coli patogénu, povedal v Hannoveri.

Zdroj: http://www.dradio.de/nachrichten/2011060907/3/, 9.6.2011
 


« späť

Financovanie